Kdo si hraje nezlobí. Tak toto pořekadlo by se dalo trefně použít u dnešního příspěvku. Dnes si totiž budeme hrát. Připravili jsme si pro vás letní zábavu, kterou ocení nejen děti. Máme totiž i variantu pro plnoleté! Nejdříve si vyrobíme pálku z dřevěné překližky a následně stojan na házení kroužku. Veškerý materiál k jejich výrobě naleznete v kategorii Tvoření ze dřeva. S výrobou vám poradí Katka ve krátkém video-návodu.
CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ PÁLKY Z PŘEKLIŽKY
Zabavit děti i sebe můžete výrobou pálky, podobné té na ping pong.
K výrobě použijte překližku formátu A4, ze které si na lupínkové pile vyřežete obrys pálky. Abychom vám výrobu co nejvíce usnadnili, přikládáme šablonu k vytištění a obkreslení. Jedná se o jednoduchý tvar bez ostrých zatáček. Do výroby se tak mohou pustit i úplní začátečníci, dokonce i větší děti, samozřejmě pod vaším dozorem.
Roztřepené hrany dočistíte brusnou houbou a ošetříte akrylovým lakem. Pálka může být velmi originální, když na ni nakreslíte akrylovými fixami nějaký obrázek nebo nápis. Katka například zvolila nápis PING z jedné strany a PONG z druhé strany. Nápis přestříkala bezbarvým lakem ve spreji, aby se obrázek nerozmazal. Následně použila ještě vrstvu akrylového laku nanášenou štětcem. Tuto zaschnutou vrstvu dočistila brusným papírem.
A pálka je hotová. Pokud máte malé děti nebo nechcete stále hledat zatoulaný míček, může se vám hodit pálku ještě trochu poupravit. Do středu vyvrtejte dírku, stejně tak i do míčku a vzájemně je spojte provázkem o délce přibližně 60 cm.
ŠABLONA
CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ HRY HÁZENÍ KROUŽKEM
U této hry nebudete muset vstávat od stolu. Jedná se o čistě zábavnou stolní hru, ne pohybovou aktivitu.
K výrobě konstrukce budete potřebovat 7 ks hranolů, 2 kroužky, 4 kovové háčky, šroubovák, provázek, lepidlo, pilku, brusnou houbičku, vrtačku, šroubovák a lihový fix.
Hrací desku si vyrobíte z dřevěného prkénka, na kterou nakreslíte hrací pole o 5 kolečcích.
Pravidla hry jsou taková, že když se někomu podaří zaháknout kroužek za háček, posouvá se se skleničkou o 1 pole k soupeři. Jakmile se dostane sklenička až k jednomu z hráčů, její obsah vypije. Děti si tak mohou dopřát nějaký dobrý džusík, což jim v letních měsících zajistí dostatečný přísun tekutin. Dospělí pak mohou okusit dokonce něco ostřejšího.
NÁVOD KROK ZA KROKEM
LUPÍNKOVÁ PILA
K vyřezávání pálky byla použila lupínková pila. Pokud zatím s jejím používáním nemáte zkušenosti, přečtěte si nejprve jak se s lupínkovou pilou pracuje. Návodů z Metr.cz, k jejichž výrobě byla použita lupínková pila, máme na blogu více a připravují se další.
Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.